Všichni mi závidí, já jsem ale nešťastná – Život ve zlaté kleci

„Máš všechno, tak co ještě chceš víc?“ Zasyčel manžel, vztekle zabouchnul dveře od auta a jel zase pryč. Ostatně jako každý den. Copak mu můžu říct, že vlastně sama nevím, co bych chtěla. Za ty roky se moje plány nějak vytratily.


Zelená vdova žije ve zlaté kleci


Bývali jsme běžný mladý pár, co nemá na rozhazování. Brali jsme se krátce po VŠ, v hlavě spoustu snů. Učila jsem ve školce, i když to nebyl můj obor, práce mě bavila. Moje přání bylo mít jednou vlastní soukromou školku. Tenkrát to nebyla běžná věc, jako dneska.

Karel chtěl taky vždycky podnikat, prošel mnoha neúspěšnými pokusy, kdy jeho záměr prostě nedopadl tak, jak měl a oba jsme museli vyjít z mého platu. Přijít v té době s vlastním plánem, by byl jednoduše moc velký risk, tak se soukromá školka odložila na neurčito ...

Jednoho dne se blýsklo na lepší časy, Karel získal velkou zakázku a začalo se mu dařit. Měla jsem z toho radost, ve všem ho podporovala, takže když mi nabídl, ať dám výpověď a pomůžu mu ve firmě, moc jsem neváhala.

Pak už nebyla o peníze nouze, pořídili jsme si velký dům a krátce na to se nám narodil první syn. Dva roky po něm přišla na svět i dcerka. Byl to šílený kolotoč a Karel se doma ukázal málokdy. Neměla jsem moc času na přemýšlení, práce okolo dětí bylo pořád dost.

Teď jsou děti větší, už mě tolik nepotřebují a já najednou nevím, co se životem. Je ze mě tzv. „zelená vdova“. Cítím se osamělá, manžel je věčně v práci, nikoho tu neznám a kamarádky řeší jiné problémy, takže si vlastně nemáme co říct. Do školky se vrátit nemůžu, manžel si to nepřeje a je pravda, že děti by tu byly hodně sami. Někdy mi dělá společnost láhev vína. Vím, že bych neměla, ale je to ulevující pocit.

Je těžké zatočit s prázdnotou, která se nám nenápadně vkrádá do našich životů.


Jak nasměrovat svůj život, tak abyste zase měla pocit, že žijete? Pomůže vám kurz z rodiny Mi5M .


Taky se někdy cítíte smutní a osamělí?


V kurzu Mi5M se dozvíte, jak se s takovými pocity vypořádat. Naučíte se pojmenovat své problémy, vydat se tím správným směrem a efektivně se jich zbavit.

Kam dále:

Přihlásit k odběru