Podprůměrný zisk firmy, aneb když zaměstnanci nekopou za vlastní tým

Když se podnikání rozroste natolik, že přestanete práci stíhat a zaměstnáte dalšího člověka je to určitě úspěch. Tento zlomový krok však v sobě skrývá mnohá úskalí. Najednou už nejste jen člověk s nadějným nápadem. Teď máte zodpovědnost za další lidi. Ze dne na den se stanete šéfem. Jenže aby všechno dobře šlapalo, musíte být dobrým šéfem a to ideálně přes noc ...


Zvýšení výkonu firmy - jednoduchý způsob, rychlá metoda Mi5M


Podobně začíná nejedna firma. Jen já, mé vize a podnikání tzv. na vlastní pěst. Pak se začne trochu dařit a jednoho dne přijde ten zlomový okamžik, kdy si uvědomíte, že potřebujete dalšího člověka. Podobně začínal i Milan – velkoobchodní prodejce plynových kotlů.

„Začínal jsem na koleni. Tenkrát ještě nebyl žádný velkoobchod, jen malá prodejna. Já sám jsem topenář, takže vím co a jak. Časem jsem oslovil topenářské firmy, zda nechtějí nabízet mé zboží za provizi a v té době bylo potřeba zaměstnat první dva lidi. Dnes jich pro mě pracuje celkem 26.

Chtěl jsem být dobrým šéfem, ale myslím, že to nejde. Každé ráno přicházím nabroušený a vím, že zase někdo něco zapomněl udělat, že účetní se hodila marod a moji prodavači nemají ani trochu zájmu se cokoli naučit, aby byly pro zákazníky ku pomoci a víc se toho prodalo. Jakmile zajdu za roh, už se vaří kávička a nikdo nepracuje. Vždyť já si ani nemůžu vzít dovolenou, oni by to tady úplně rozložili. Největší problém je, že se to všechno promítá do zisku. Vím, že by firma mohla vydělávat mnohem víc, kdyby ovšem něco dělali. Vyházet je jednoho po druhém není řešení. To už jsem zkoušel a za pár měsíců šlo všechno do starých kolejí.

Na zákazníky se mě snad radši ani neptejte. To je pořád nějaká reklamace a přitom si ani pořádně nepřečtou návod.“

Dobré vztahy na pracovišti jsou často klíčem k úspěchu. Jenže kde vlastně začít, aby vaše úsilí nepřineslo jen další zklamání, případně hněv?


Jak vybudovat z firmy místo, kam se budete těšit nejen vy, ale i vaši zaměstnanci a klienti?


Jak zvýšit výkon firmy a nezhroutit se u toho vyčerpáním?


To vše a mnohem víc se dozvíte na kurzu Mi5M Jsem tvůrcem svého života, který vás přivede na tu správnou cestu k úspěchu. Pomocí kurzu lze navýšit výkon firmy o desítky procent, aniž by se musel někdo cítit unavený, sedřený a ve firmě panovala špatná atmosféra.

Kam dále:

Přihlásit k odběru