Vadí mi to

Miluj sám sebe – v tom není pýcha nebo sobectví.


Mám strach, nechci to vidět

Pojďme se podívat na pocity, které nám vadí. Základní jsou:

  • Strach
  • Lítost
  • Trápení se pro jiné
  • Zloba
  • Křivda
  • Nenávist
  • Závist

Už Sokrates říkal, že tělo je jen obalem duše. Pokud onemocní duše, onemocní i tělo. Všechny ty známé diagnózy vznikají, když se poškodí lidská duše ...

A není v člověku většího bohatství, jak je duše. O tu je třeba se řádně starat. Pokud se tak nestane, nastává problém. A ten může vést až k onemocnění těla. Neexistuje zdravá duše a nemocné tělo. Starat se o svoji duši by mělo být povinností každého – ikdyž vlastně proč povinností? Chceme-li žít šťastný život, tak to jaksi jde tak nějak samo.

Jaké jsou to pocity, jako je lítost, zloba, křivda, závist a podobně? Jsou to negativní pocity, které nám vadí. Jsou ale pro nás významné a důležité, protože to jsou indikátory, že se děje něco špatně. Tyto pocity ale nevznikají jen tak. Jejich předchůdcem je myšlenka. Takže například když mám zlost na Frantu, protože na mě křičí, tak problémem není zlost, ale to, že mi vadí, že Franta na mě křičí. Zlost je jen indikátorem, že mi to vadí. A nebo se zlobím, že mi moje přítelkyně lže. A nebo se zlobím, protože mi vadí ... (a zde si dosaďte cokoliv vás napadne).

Špatné pocity nevzniknou v člověku jen tak, ale vždy po nějaké myšlence. Na něco pomyslíme ( „nikdo mě nemá rád, nic se mi nedaří, jsem tlustá, hnusná, bezcenná … „) a pak následuje špatný pocit.

Pokud špatné pocity z těchto myšlenek vyčistíme (pomocí metody Mi5M), tak už nás příště tyto myšlenky napadat nebudou nebo z nich už nebudeme mít žádný nepříjemný pocit.

Speciální kapitolou je strach. Je to krásný doplněk touhy. Toužím například po novém partnerovi, ale zároveň mám strach, že ho ztratím. Pokud je ten strach veliký, tak dříve nebo později převálcuje naši touhu. A pak jsem zase nešťastní.

Všechny věci, které nám vadí, jsou negativní programy. A na to, abychom mohli žít šťastný život, je nezbytné se těchto negativních programů zbavit. Jenže na ty programy musíme jít „chytře“ – ono je to podobné, jako když máte plevel na zahrádce. Utrhnete plevel, ale on naroste znovu. To proto, že jsme utrhli jen „to viditelné“, ale kořínek zůstal.

O tom, jak trhat plevel i s kořínky, se můžete naučit na vhodném kurzu. Takových kurzů existuje mnoho. Ale v praxi se často setkáváme, že lidé po absolvování kurzu zjistí změnu 20-30 %, ale nemohou se dostat dále. Je to způsobeno několika věcmi – například těch kořínků může být několik a my je jednoduše přehlédneme. Ten, kdo je zodpovědný za přehlédnutí zdroje našich negativních pocitů, je naše já, a my mu říkáme ego. Kurzy rodiny Mi5M vznikli právě proto, aby uměli najít všechny příčiny vašich problémů. Jsou na to krásné hravé techniky, jako je zrcadlo, stůl, balkón, či náměstí.

Kam dále:

Přihlásit k odběru