Chybí nám rodinná pohoda

Asi se vám to taky někdy stalo, děti ječí, partner je protivný a vy si přejete aspoň na malou chvíli zmizet na druhý konec republiky. Občas mají „krizovku“ všichni. Horší to je, když takových dnů začne přibývat a vy už si ani nepamatujete, kdy vlastně jste se doma cítili dobře. Z vašeho domu se vytratí klid a pohoda. Proč to najednou nefunguje, když máte být šťastní?


Křik doma navozuje nedobrou atmosféru. Domácí pohoda je kde tam. Většinou je to stejně zbytečný křik.


Partneři se navzájem ovlivňují a stejně tak působí i na svoje děti. Ne nadarmo se říká: „Usmívej se na svět okolo a budeš mít lepší den.“ Jenže doma to nejde tak snadno jako venku. Doma musíte řešit finance, opravy, zlobení dětí, nákupy, dohodnout se s partnerem na většině rozhodnutí a vykouzlit úsměv na tváři na povel nejde.

Přicházíte naštvaní z práce a přejete si klid a do toho s vámi děti chtějí třeba na hřiště. Už zase chtějí na hřiště!... Špatná nálada se šíří jako blesk a pálí všechno hezké co přijde do cesty. Není to vůbec ojedinělá věc.

Přihodit se to může třeba jako v našem příběhu. Poznáváte se?

Připadá mi, že máme všechno. Všechno, co je ke štěstí potřeba. Jsme zdraví, máme krásné děti, peněz není sice hromada, ale stačí nám. Přesto se domů z práce netěším. Panuje tam taková divná atmosféra, nevím, jak to popsat slovy. Děti po mně pořád něco chtějí, když jim řeknu že ne, hned je řev. Manželka věčně naštvaná, prý se jim nevěnuju. Přitom ona je teď doma na mateřské. Tak by mi mohly dát chvíli klidu, když já musím každý den do práce.

Je to samozřejmě jednostranný pohled. Manželka onoho muže, by situaci viděla jinak. Z příběhu je jednoznačné, že jsou naštvaní jeden na druhého a neváží si toho co pro sebe navzájem dělají. Děti jsou jejich odrazem a volají po trošce pozornosti.


Taky se cítíte bezradní v budování rodinných vztahů?


Chcete být dobrými rodiči pro svoje děti a partnery pro své protějšky?


Pak můžete dorazit na jeden z našich otevřeních kurzů Jsem tvůrcem svého života (z rodiny kurzů Mi5M) a naučit se v dané situaci zaujmout ten správný pozitivní postoj, aby vaši domácnost zase zaplavila pohoda a dětský smích.

Kam dále:

Přihlásit k odběru