Psychosomatika, aneb ve zdravém těle zdravý duch a naopak

Pořádná sklenice vody, do toho šumivý vitamín nebo raději hned tři, zaběhat, studená sprška a snídaně plná cereálií. Takhle se to přeci má, takhle je to správně. Jistě, jenže pak se rozhlédnete okolo sebe a vidíte, že nemocní nebývají jen ti se špatnou životosprávou. Proč tomu tak je? Proč si nemoc, jak se říká nevybírá?


Jdu z nemoci do nemoci, nechci život plný léků, psychosomatika


Ten, kdo je neustále nemocný, by mohl sepsat dlouhý seznam léků, vitamínů, bylinkových čajů a dalších ověřených způsobů, jak se co nejrychleji uzdravit. Přes veškerou snahu se však jeho obtíže v nejrůznějších formách neustále vrací. Někdy všemožně pečujeme o zdraví těla a zapomínáme na fakt, že důležité pro správné fungování lidského organismu je i zdraví naší duše.

Souvislostí mezi stavem duše a těla se zabývá psychosomatika a mezi psychosomatická onemocnění a projevy patří např. bolest hlavy, nachlazení, rýma, premenstruační syndrom, lupénka, alergie, vyrážka, bolest břicha a zad, civilizační nemoci. Takové onemocnění, je odrazem naší psychiky, proto ještě před tím, než začnete bojovat s následky, hledejte příčinu. Nemoc je voláním duše o pomoc, znamením, že naše duše se už nedokáže s danou zátěží vypořádat.

Například pokud vás bolí záda, znamená to, že jste si naložili na svá bedra víc starostí, než dokážete unést.

Každý nemocný dřív nebo později skončí v lékařské ordinaci v horším případě v nemocnici. V obou případech dostane několik nejasných rad o tom, jak by měl žít a vyvarovat se stresových situací. Následně jeho kroky směřují do lékárny, odkud si odnáší plnou igelitku léků. Jak se ale vyvarovat stresu, už lékař poradit nedovede, může jen předepsat další léčiva, která stres neodstraní. Pouze potlačí kontrolku – tedy nemoc.


Taky máte pocit, že polykat léky po hrstech není ta správná cesta ke zdraví? Chtěli byste vědět, jak se zbavit stresu a odstranit zdravotní problémy, které na vás špatný stav psychiky napáchal?

Pak si stačí vybrat jeden z kurzů Mi5M a vzít život do vlastních rukou.


Na kurzu Jsem tvůrce svého života vás naučíme pojmenovat příčiny problémů, se kterými se potýkáte a následně zapracovat na jejich odstranění. Naučíme vás žít život podle vlastních představ.


Kam dále:

Přihlásit k odběru