Nikdo mě nemá rád, cítím se sám

Občas se cítíme naprosto sami a ztracení i když jsme zrovna obklopeni davem lidí. Prostě k nim nemáme takovou důvěru, něco nám na nich vadí nebo naopak se nezdá něco jim na nás. A tak si držíme odstup. Když se však začnou kazit naše vztahy všeobecně, např. na pracovišti, s kamarády, sousedy či příbuznými měli bychom zbystřit.


Nikdo mě nemá rád - to si často říkáme po nějakém konfliktu a nedorozumnění. Napjaté vztahy jsou velkým <a href=stresem" />


Často se negace do vztahů vkrádá postupně a nenápadně. V dnešní době se podle výzkumů uvádějí mezilidské vztahy jako významný zdroj stresu. Stačí jedna významnější událost, první konflikt a už se to s vámi veze. Přitom je to všechno zdánlivě tak jednoduché. Tajemství dobrých vztahů spočívá ve správné komunikaci. Jenže jak toho dosáhnout, když vaše myšlenky jsou negativní? Od každého automaticky očekáváte, že vám něco provede, podvede vás nebo si alespoň myslí něco špatného. A protože myšlenka je strůjcem činu, skutečně k vám lidé začnou přistupovat negativně.

Stačí se dostat do bludného kruhu, který tvoří vlastní myšlenky a můžete se cítit třeba takto: „S příbuznými si nerozumím, nikdy mě nepozvou na společné grilování. Myslím, že mě nemají rádi. Ani já je nezvu, nemám si s nimi co říct. A proč bych taky měl? Všichni na mě kašlou. Stejně tak jako v práci. Šéf radši přidal kolegovi, než abych dostal nějakou tu stovku navíc já a to jsem tam déle. Myslím, že jsou určitě mimo práci kamarádi. Jinak si to nedovedu představit. Vždyť je to hlupák ...“

Tak by to mohlo pokračovat do nekonečna. Myšlenkami si můžeme tvořit nebo ničit život. Pokud se snažíme mít pozitivní myšlenky, děláme pozitivní činy a tak se cítíme spokojeně. Dobře je s námi i lidem okolo.

Chcete se naučit pozitivně myslet, cítit se dobře nejen doma, ale taky na pracovišti?

Pak jsou pro vás tou správnou volbou kurzy Mi5M, kde vám pomůžeme vykročit tím správným směrem.

Naučíte se tvořit si svůj vlastní život takový, jaký ho chcete mít s kurzy Sebevědomá žena nebo Jsem tvůrcem svého života.

Kam dále:

Přihlásit k odběru