Když podnikání nepřináší své plody

Podnikatelé jsou u nás stále ještě vnímaní jako úspěšní lidé s auty za miliony. Obrovští boháči, kteří nemusí hnout prstem, ale téměř neexistuj. Za úspěchem běžných lidí se skrývá tvrdá dřina a ruku v ruce s jejich úspěchem kráčí také obrovská finanční i osobní zodpovědnost.


Moje podnikání není vůbec to, co bych očekával. Chci podnikat v pohodě, pracovat 8 hodin denně


Na začátku podnikání stojí obvykle nějaký převratný nápad nebo touha být sám sobě šéfem a zažívat pocity svobody. O to větší je rozčarování, když začínající podnikatel pozná, co to vlastně všechno bude obnášet. A že to zjistí hned na prvním úřadě, když si tam jen tak zaběhne zařídit živnost a odchází se šanonem lejster a poznámek toho co musí neprodleně vyplnit.

V samotném začátku podnikání je to boj o přežití a taky obrovský stres, jenže s tím se přece počítá, že to při rozjezdu nepůjde moc dobře.

Co když se to celé nakonec nepodaří a podnikání nesplní stanovené cíle? Stejnou situaci právě řeší manželé Machkovi.

„Když jsme šli se ženou do podnikání, nelákala nás ani tolik vidina peněz. Chtěli jsme jen, aby nás to uživilo a my měli více času na děti. Věděli jsme, že to bude ze začátku makačka, jenže ona je to makačka pořád. Peněz máme pomálu a hlavně jsou opravdu tvrdě vydřené. Děti jsou věčně u babičky a my se ženou jen dřeme. Sice jsme si mohli dovolit přibrat dva zaměstnance, ale ti nám hrozí odchodem, pokud jim nepřidáme. Ale ono není z čeho. Kdyby byli aspoň trochu loajální a pomohli, když je potřeba, ale to ne. Darmo mluvit. Tak se v tom plácáme, bez dovolené, bez odpočinku a bez rodinného života. Často si říkám, proč vlastně neskončíme. Jenže nechci zase začínat od nuly, nechci nás zadlužit a nechci zase chodit do práce.“

Muž v uvedeném příběhu hovoří o tom, co nechce. Nikde se ale nedozvíme, co by si tedy vlastně přál. Jaký je jeho plán a čeho chce dosáhnout? Všude jen samá negace, které brání jejich úspěchu.


Jak začít podnikat podle svých představ?


Jak se zbavit myšlenek typu nemůžu, nechci, nedokážu ... a začít myslet pozitivněji?


S tím vám pomohou lektoři kurzů Mi5M. Také se naučíte stanovit si své cíle tak, abyste už nikdy netrpěli nedostatkem.


Buďte Tvůrci svých životů a poznejte tak hojnost, kterou vám může nové myšlení přinést.

Kam dále:

Přihlásit k odběru