Jsem nervózní a pak to odskáčou děti

Život ve stresu se na nás může projevovat mnoha negativními způsoby. Ať už jde o netrpělivost, nervozitu nebo se kvůli všemu často rozčilujete. Často kvůli maličkostem. Žijeme v době, kdy se každý snaží o to, aby měl dokonalý život, ale při vší snaze se k dokonalosti dostat, zapomeneme na to hlavní! A tím je svůj život prožít, ne ho přežít se sny. Je dobré klást si cíle, ale ještě lepší je si své sny i realizovat.


Jak jsem nervózní, tak pak to jednoduše odskáčou děti. Nechci již po nich křičet ani ječet.


Zkuste se vžít do této situace. Jste doma a máte děti. Jak všichni víme, děti jsou neposedné a potřebují nějaké vyžití. Proto často vymýšlí vylomeniny. V tomto případě je dobré děti upozornit, že nesmí dělat některé věci, kterými by si mohli ublížit. Bohužel, člověk, který žije nonstop ve stresu, ztratí trpělivost a na dítě vyletí jako čertík z krabičky – většinou z malicherného důvodu. Na své dítě zaječí, to se lekne a začne brečet. Rodiči je to líto, protože si uvědomuje, že šlo o přehnanou reakci.


Podobná situace vzniká, když děti přehlížíme. Dítě se snaží na sebe upoutat pozornost, a volí k tomu způsoby, které nás rodiče leckdy velmi rychle vytočí. Výsledkem je křik, stres, pocit odcizení a vůbec ... nepříjemná domácí atmosféra. Musíme si uvědomit, že když křičíme na děti, tak se od nás začnou postupně odtahovat.


V případech, kdy vás rozčiluje každá maličkost, je potřeba něco dělat. Každý z nás je zodpovědný za své chování - nikdo jiný. Proto i při cestě za řešením musíme chtít. Musíme to chtít řešit, chtít být v klidu a v pohodě. A to vede k situaci, ve které budeme šťastní. Hledáte-li možná řešení, pak jedním ze způsobů je kurz Jsem tvůrce svého života, kde se naučíte řešit své potíže v klidu a s nadhledem, čímž budete stát na dobré cestě ke krásnému životu.

Kam dále:

Přihlásit k odběru