Když přijde nemoc, hledejte příčinu

Pryč jsou ty krásné časy, kdy jste mohli stonat bez výčitek a starala se o vás láskyplně maminka. Dneska musíte přece do práce, šéf zuří a hrozí vyhazovem, chřipka není psaná v diáři. Tak sezobnete 2 paraleny, jede se dál, za pár dní bude zase dobře. Ne vždy tomu tak ale bohužel je, proto naslouchejte svému tělu, často je nemoc voláním o pomoc vaší duše.


Nemoc nám něco signalizuje. Něco u nás není v pořádku. Téměř vždy je odrazem našeho vnitřního nastavení - odrazem psychiky


Chronická onemocnění a civilizační choroby – odraz duše

Nemoc je pro vás signál, který lze přirovnat k semaforu. Když svítí zelená je všechno v pořádku, zahlédnete-li oranžovou je potřeba přibrzdit a začít hledat příčiny, proč např. neustále trpíte různými záněty a nejhorší to je, pokud svítí červené signalizační světlo. To už musíte rovnou zastavit, nedokážete se věnovat práci, rodině a v podstatě žádným svým běžným aktivitám.

Většina z nás se domnívá, že nemocní jsou jen ti, co kouří, pijí alkohol po litrech a největší radost mají z dvojité porce hranolek zdarma. Tak to ale není. Příčinu civilizačních chorob je i dlouhodobý stres, vyčerpání a celkově špatné naladění mysli.

Krásným případem je lupénka. Kožní autoimunitní onemocnění, kdy imunitní systém napadá vlastní zdravé buňky. V tomto případě kůži. Příčina, proč se tak děje, lékařům není ještě stále zcela známa, ale co vědí přesně je, že spouštěčem choroby může být stres, který také vyvolává její recidivní fáze.

Řešení problémů je na dosah, naleznete jej sami v sobě

Začít můžete hned, důležité je uvědomit si, proč jste onemocněli, hledat příčinu, urovnat si své vlastní myšlenky a priority. V neposlední řadě je potřeba udělat si čas sami na sebe.


Nevíte, jak začít? Nevadí...


Od toho jsou tu kurzy Mi5M, aby vás přivedly na tu správnou cestu, jak se přestat soužit s projevy nemocí, najít příčinu svého trápení a tak začít problém efektivně řešit.


Žijte zase svůj život naplno. Na cestě za plnohodnotným životem vám pomůže např. kurz Jsem tvůrcem svého života.

Kam dále:

Přihlásit k odběru