Nemám se ráda, nesnáším své tělo

„Cože? Ne nepůjdu, vždyť já nemám ani co na sebe. Jo koupit, to víš že jo, nic na slony se neprodává.“ Snažím se vypadat před kamarádkou vesele a nad věcí, ale opak je pravdou. Moje postava mě skutečně trápí, někdy si připadám dokonce odporná.


Nemám se ráda, nelíbí se mi, jak vypadám. Jsem se s vým tělem nespokojena


Vždycky jsem byla tak trochu oplácaná, už od dětství. Ve škole se mi spolužáci posmívali, že mám zadek jak kombajn. Na střední přišly různé experimenty s dietami, hladovění, tím jsem si úplně rozhodila zažívání a zůstalo mi 25 kilo navíc.

Když se mi později připletl do cesty Mirek a zval mě na rande, myslela jsem, že si ze mě chce jen vystřelit. Opravdu mi připadalo jako sci-fi, že se vůbec můžu někomu s takovou postavou líbit. To byl ale omyl, já se mu skutečně líbím. Náš vtah trvá již několik let.

Problém je v tom, že se nelíbím sama sobě. Sebevědomí na nule, často Mirkovi vystřihnu nějakou žárlivou scénu, když je poblíž nás štíhlejší žena, kterou třeba pozdraví. Stydím se za sebe. Nejen za to, jak vypadám, ale i za to, jak se chovám. Mirek je to nejlepší co mě v životě mohlo potkat a já pomalu likviduju všechno hezké mezi námi. Mám strach, že se kvůli mému podezřívání a hysterickým výstupům nakonec rozejdeme.

Nechodím na koupaliště, nemám ráda léto, protože se nemůžu schovávat do svých vytahaných svetrů. Postava mě limituje ve všech ohledech. Dokonce se ani nefotím, abych se na sebe nemusela dívat...

Pozitivní myšlení a to správné nasměrování jsou často klíčové pro úspěšný život.


Jak si vybudovat zdravé sebevědomí?


Pomůže hodit staré zvyky a negativní myšlenky za hlavu?


Někdy je potřeba se nechat trochu popostrčit. Zkuste navštívit kurz Mi5M Sebevědomá žena a udělejte první krok na cestě za štěstím vycházejícím z vlastní mysli.

Odpustit druhé osobě je jako dát dar sám sobě.
Leccos si odpuštění žádá, třeba i mít sebe samu ráda.
Doporučím jej každému, kdo chce se posunout dál.
Zbytečně by jinak sám sobě v cestě stál.
*** Pavča Adamcová ***

Kam dále:

Přihlásit k odběru