Lže mi

Lhaní je povinnost gentlemana (staré anglické přísloví)


Lže mi, stále si vymýšlí. Je to notorický lhář, nemohu mu věřit


Mezi frekventovaná partnerská témata patří lež. A lež může být jak vědomá, tak i nevědomá. Uznejte sami, můžete říci někomu na smrtelné posteli: „Jé, ty vypadáš hrozně?“ Ano, je to příklad vskutku zvláštní, a proto jej někdy označujeme za soucitné chování k druhému.


Převeďme takový soucit do praxe: Zakážete mu jít do hospody, a on tam přesto jde. Vrátí se a vy na něj udeříte: kde jsi byl? A on, že s klukama na fotbale. O co se jedná? Lže? Nechce vás zranit? Nebo je to jen důsledek vnitřní nevyrovnanosti partnera, který si musí vymýšlet?

V různých diskusích se můžeme dočíst že partner nám zase lhal. Je to notorický lhář … A když se nad tím povzneseme jako nezaujatí pozorovatelé, zjistíme, že obě strany mají nějaký typ problému! Jeden tlačí na druhého a chce jej snad až změnit. Druhý nechce konflikt či se snad chce tak trošku vytahovat (soupeřit) a tak si vymyslí historku, která se mu zdá zajímavá a snad i reálná. A čí je to problém?

Problém má vždy ten, komu to vadí, kdo je v dané situaci nespokojený a naštvaný a ten si to také může vyřešit.

A nebo se také můžeme setkat se situací zvaná 69. Je to 6, kterou když otočíme, tak je z ní 9. Je to úhle pohledu na danou věc. Oba mají pravdu a oba mohou být pro druhého lháři. To je typická ukázka, jak si lehce vytváříme domněnky. Jednoduše se neumíme zeptat na to, jak to přesně dotyčný myslí. Každý vnímá realitu jinak a stejnou věc nebo skutečnost mohou vnímat a popsat 2 lidé naprosto odlišně. Z toho potom mohou vznikat mnohé rozpory a konflikty.

To, že nám někdo lže a my to takto vnímáme znamená, že nám nastavuje zrcadlo nějakého našeho negativního programu. Když si tyto negativní programy vyřešíte (a jde to pomocí metod z rodiny Mi5M), tak se stane jedna či druhá věc: buď si té případné další lži ani nevšimneme (či se nedomníváme, že by nám lhal) nebo opravdu sám přestane vůči nám lhát. Že je to hezké 😊 A to se učí již první den na kurzech metody Mi5M.

Miluji především klid a pohodu, jindy zas pro změnu rychlosti závodů.
Miluji lásku, láska je světlo, to kdyby se to někomu pletlo.
Miluji světlo, světlo je slunce, brána jež odmyká zavřená srdce.
Miluji především sebe, ale i druhé, a tak to na věky věků již bude.
Miluji metodu Mi5M, ta snadno rozmotá každý uzel, stačí jen změnit pohledu úhel
*** Pavča Adamcová ***

Kam dále:

Přihlásit k odběru