Láska


Láska, sebeláska, bezpodmínečná láska.


Požádáte-li někoho, aby Vám řekl, co je to láska, tak Vám pravděpodobně odpoví, že je to pocit, který cítí v partnerských a rodinných vztazích. Nic víc, nic míň. Nejde o to, že by odpověď nebyla správná, ale každý by si měl uvědomit, že láska je mnohem více. Lásku můžete pociťovat úplně ke všemu, třeba k přírodě, zvířatům, věcem apod. Takže co je to tedy ta často zmiňovaná láska?


Láska je, nebo by alespoň měla být, běžnou součástí našich životů. Díky ní jsme totiž šťastnější, spokojenější a celkově se nám lépe žije. A nejkrásnější je ta láska nepodmíněná. Dovolte, abychom Vám nejprve vysvětlili, co je to podmíněná láska, abyste pochopili, v čem je krásná ta nepodmíněná.


Při hledání partnera máme většinou mnoho podmínek, které by měl budoucí partner splňovat. Měl by být hodný, milý, ochotný a mnoho dalšího. Každého, kdo tyto podmínky nesplňuje odmítáme. Jednou třeba někoho takového najdeme, ale co když se později ukáže, že se k sobě vůbec nehodíme?


A tady nastupuje nepodmíněná láska. Ta si totiž neklade žádné podmínky. Prostě ho milujete, nemáte na něj žádné požadavky a přesto cítíte, že je to ten pravý. Nepodmíněná láska je odrazem našeho nevědomí a je vyjádřením nenucené sounáležitosti. A to je ta krása, kterou v sobě má.


Když už jsme se dostali k tomu našemu nevědomí, zkusme se také podívat na lásku k sobě samému. Teď nemáme na mysli žádný narcismus, ale běžnou sebelásku, která je ve větší či menší míře součástí každého z nás. Často se říká, že pokud nemilujete sami sebe, nemůžete milovat někoho jiného. A je to pravda. Sebeláska je základem všech ostatních lásek. Pokud známe všechny své pozitivní i negativní vlastnosti a i přesto o sobě dokážeme říci, že jsme dobří, pak máme předpoklad ke šťastnému životu plného nepodmíněné lásky.


Každý, kdo byl někdy zamilovaný, Vám určitě potvrdí, že láska nás dělá šťastnějšími. A nemusí se jednat pouze o partnerskou lásku. Pokud se naučíte žít v lásce k celému Vašemu okolí a i k sobě samému, tak budete šťastní a budete žít naplno. Díky lásce Vám všechny ty otravné věci půjdou jednodušeji a budete prostě v pohodě. Budete duševně i fyzicky vyrovnaný člověk, který plně prožívá svůj život, takže vůbec nebudete vědět, co je to stres. V životě plném lásky nemá stres své místo.

Kam dále:

Přihlásit k odběru