Když vás ovládne závislost

Drogy, čokoláda, automaty, cigarety, alkohol… a hromada dalších věcí, které dokážou ovládnout lidskou mysl, zlikvidovat zdraví, psychiku a trvale poškodit mezilidské vztahy. Je to vlastně taková neustále se prohlubující propast. Čím hloub klesnete, tím větší tma, chlad a prázdnota se rozprostře okolo vás.


Jsem závislá. Potřebuji alkohol, drogy, cigarety. Jsou to moje kompenzace


Někteří jedinci mají k závislostem trochu blíž než jiní. Většinou jsou to ti méně odolní stresu a ostatním okolním vlivům. To ale neznamená, že se nemůže jednou každý ocitnout v takové životní situaci, kdy ucítí silnou potřebu sáhnout po sklence alkoholu nebo jiné omamné látce a zažít tu chvilkovou úlevu. Po každém alkoholovém dýchánku však přijde vystřízlivění. Problémy jsou tu stále ...

Odvrácenou tvář alkoholu poznala i Monika, cílevědomá studentka práv. Která popsala svůj problém takto: „Vždycky jsem byla úspěšná, od první třídy se mi ve škole dařilo a rodiče byli nadšení. Když jsem se pak rozhodovala kam dál gympl byl jediná možnost. No a po gymplu práva. Jenže tam toho na mě začalo být tak trochu moc. Naši nechtěli ani slyšet o tom, že bych školu nedodělala. Zkoušky se mi kupily. Sem tam jsem si dala skleničku vína, aby se mi líp spalo. Pak už jedna nestačila a dneska nedokážu bez alkoholu usnout vůbec. Nikdo o mém problému neví. Pro rodiče jsem pořád ta úspěšná, ale já nevím jak z toho všeho ven.

Takových je mezi námi mnoho. Na první pohled úspěšní, sebevědomí a pracovití lidé, kteří touží, aby si někdo povšimnul jejich trápení a pomohl jim na cestě z problémů ven.


<>bVíte o někom takovém, kdo by si zasloužil trochu porozumění a pomocnou ruku?


Nikdo jiný to za vás neudělá. Pomozte kamarádovi v nouzi a ukažte mu kurz Jsem tvůrcem svého života.


Uvízli jste vy sami ve spirále závislostí?


Nečekejte, až vám bude opravdu nejhůř a řešte problémy včas. S kurzy Mi5M na to nebudete sami.

Kam dále:

Přihlásit k odběru