Informační energie


Trošku se dostaneme do fyziky – ale nebojte se, nic složitého pro vás nemám. Dotkneme se jen toho, co je nezbytné, protože i vy můžete objevit a jednoduše pochopit sílu myšlenky.

Obrázek 5 interakcí - 5 sil - základní síly, energie

Opakování fyziky

Z hodin fyziky si možná matně pamatujete, že máme celkem 4. síly – základní interakce. Jsou to:

A to je vše, co si tu zopakujeme … 😊 pro zájemce odkazuji na více informací na Wikipedii u každé síly. Hezký přehled jsem našel na stránce Encyklopedie fyziky. Nebo jiný stručný Čtyři interakce - zde.

Dlouhou dobu se diskutuje o různých jiných "nevysvětlitelných" silách. Jenže dokázat tyto síly není jednoduché, protože jejich účinky většinou nelze ihned spozorovat. Většina lidí již slyšela termín kvantová fyzika, která jako by vše snad otočila vzhůru nohama. Z toho termínu pak vznikla metoda kvantování nebo též kvantovka či Matrix Energetics.

Jenže celý systém vědeckých experimentů je založen na pomyslné schopnosti zopakovat experiment za stejných podmínek (mimochodem, to je jeden z termínů, který je sám osobě nesmysl … protože NIKDY neexistují stejné podmínky – ale je to líbivé, že?).

Velkým počinem k definici informační síly je pro mne Candace B Pert, Ph.D. – skvělá vědkyně, jejíž fantastický příběh si můžete přečíst v českém vydání její knihy: Molekuly emocí. Zkoumala mimo jiné opiátové receptory. A nejen ty … více si můžete přečíst v knize, která vyšla v češtině.
Candace přímo dokázala, jak naše myšlenky ovlivňujíc naše zdraví (tedy myšlenka = informace => ovlivňuje naše fyzické zdraví).

Dalším konkrétním důkazem informační síly je zkoumání vody díky vědci Dr. Masaru Emoto, o kterém si může něco přečíst na stránce s vodou.

Bruce H. Lipton, Ph.D. ve své knize Biologie víry (vyšlo česky) vysvětluje, jak pozitivní myšlení ovlivňuje naše tělo. Jak sami můžeme vědomě řídit svoje fyzické tělo.

Jsou i další důkazy, ale myslím si, že tyto jsou zásadní a dostačující.

Dnes již vědecká obec začíná chápat sílu informace za něco reálného, s čím je nutné počítat. Dokonce hovoří o tom, že se jedná o 5. sílu, kterou je dobré respektovat jako plnohodnotnou sílu. Toto je důležitý moment v našem životě, kdy můžeme pochopit, jak lze řídit náš život.

Je ale nutné si připomenout, že dokazování této energie (standardními technikami) není vůbec jednoduché. Je dobré si to připomenout nad slovy slavného Henryho Forda: Domníváš-li se, že můžeš, patrně máš pravdu. Pokud se domníváš, že nemůžeš, patrně máš také pravdu. Jednoduše tam, kam nasměrujete svoji pozornost (pozornost = energie), tak tím směrem to půjde.

Proto se můžete setkat s novějším heslem, které to neméně podtrhuje: Kdo chce, hledá důvody, kdo nechce, hledá výmluvy. A najde je …

Jako autor metody Mi5M jsem také hledal cestu, jak žít naplno. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsem tu cestu našel. Můžete se sami přesvědčit v mém osobním příběhu v publikaci Jak žít šťastný život – publikace je zdarma. Tam také zjistíte, proč metoda Mi5M vznikla a proč je tak silná (= účinná).

Každý je strůjce svého života, a jen na nás samotných záleží, jak se ke svému životu postavíme. A každý má svoji vlastní cestu, jak pochopit svůj vlastní život a užít si jej naplno. Pokud to někdo nechápe, nezbývá nám, než to respektovat jako jeho osobní cestu.

Ale pozor, já nemám žádný kouzelný proutek, který by něco u vás změnil. Umím vám ale ukázat, jak můžete sami na sobě pracovat. To ostatně učím na kurzech Mi5M Jsem tvůrce svého života – restart.

Přeji vám, abyste co nejdříve nalezli tu vaši cestu,

S úctou,
Pavel

PS: Od jakého termínu začnete na sobě pracovat vy? Začněte právě TEĎ.

Přehled otevřených kurzů

 

Sdílejte stránku

 

Přihlásit k odběru