Neshody v partnerském životě

Hádky patří bezpochyby do každého života, obzvláště ty partnerské. Dokonce se říká, že v každém zdravém vztahu se někdy pohádáte. Je dobré mít svůj názor a nebát se ho projevit. Ať už se hádáte s přáteli, rodinou nebo partnerem, pak to znamená, že jste neunesli svoji situaci – svoje ego. Každý máme právo na svůj názor. A tyto názory si můžeme, či spíše je potřeba vyměňovat. Důsledky nezvládnutých situací mají pak dopad nejen na vás a partnera, ale také na vaše děti.


Rodiče se hádají před dětmi. To pak vytváří pěknou škálu negativních programů. A ty nám po té hraje naše okolí


Je naprosto jasné, že se s partnerem někdy neshodnete a vznikne mezi vámi konflikt - hádka, která může být velká v závislosti na důvodu, ale také výbušnosti (našeho ega) vás a vašeho partnera (jeho ega). Navíc - i tohle ovlivňuje více faktorů. Hádáte se kvůli maličkostem nebo velkým věcem? Jste při hádce střízliví nebo vyjíždíte s promilí v krvi? Zatahujete do toho děti nebo ne? Usmiřujete se rozumně nebo skočíte do postele a doufáte, že se to vstřebá? Konflikty nejsou nic, co nejde s trochou rozumu zvládnout. Každý problém si musíte vyřešit pouze vy, pamatujte na to, že problémy si tvoříme my sami. Jsou konflikty v partnerském životě nutné? Partneři se mají mít rádi, ne si zvyšovat ego na druhém.


Mnoho konfliktů vzniká naprosto bezdůvodně, často díky nedostatku komunikace. Jeden z partnerů je tak dlouho zticha, až jednou vybuchne jako tlakový hrnec. Díky častým hádkám se můžete časem štvát i díky každé maličkosti, kterou váš partner provede a to je skutečný malér! Nehledě na to, jak se musí cítit vaše dítě, když je při tomhle všem s vámi. Takové dítě se začne uzavírat, protože má rádo oba rodiče a nesnese pomyšlení na to, že musí být na straně jednoho, může se bát, že ho nebudete mít rádi, ale také ho může napadnout, že se rozvedete.


V těchto případech byste se sebou měli začít pracovat. Jedním z těchto způsobů může být kurz Jsem tvůrce svého života, který s vámi nahlédne na problematiku vašich potíží, pomůže vám je zanalyzovat, vyhodnotit a co je hlavní - vyřešit. Třeba i vy zjistíte, že nic není takový problém, jak si myslíte. A výsledkem bude spokojený a šťastný život.

Kam dále:

Přihlásit k odběru