Energetičtí upíři

Setkání

Potkali jste někoho, s kým vám bylo bezdůvodně nepříjemně a byli jste rádi, když jste se rozloučili?

Cítili jste se po setkání vyčerpaně, deprimovaně a nejraději byste si šli lehnout?

Máte ve svém okolí někoho věčně nespokojeného, kdo vám dokáže svými nářky zkazit náladu na celý den?

Pokud jste aspoň na jednu z otázek odpověděli kladně, stali jste se pravděpodobně cílem energetického upíra.


Co se vlastně stalo

V podstatě se ani nic zvláštního stát nemuselo. Stačí úplně běžné pozvání na kus řeči, skleničku vína nebo posezení u kávy. To vypadá nevinně, že? Žádné řešení krizových situací, finančních nebo pracovních problémů, prostě běžná každodenní konverzace s kamarády nebo rodinou. A přece vám z ní není dobře, padá na vás únava a sklíčenost.

Zde je dobré si uvědomit, že energetický upír jedná nevědomě. V drtivé většině případů není jeho záměrem vám ublížit. Ale podvědomě se chová tak, aby ve vás vzbudil nějakou reakci. Ať už mu jde o politování nebo o vzbuzení nějakých emocí. A právě tady už se můžete začít bránit.

Aby na vás někdo mohl takto působit, tak mu to totiž nejdřív musíte povolit! To, že se cítíte špatně, znamená, že jste mu to povolili, i když asi jen na nevědomé úrovni.


První pomoc

Pokud se tak právě stalo, a vy jste si to uvědomili, pak to můžete rychle vyřešit. Zaměřte pozornost na cokoliv pozitivního. Cokoliv, co vám může vyloudit úsměv na tváři. Zavřete oči. Představte si tu situaci ve své mysli. Chvíli si v ní pobuďte a užívejte si všechny ty hezké pocity, které ve vás vyvolá.

Jakmile se vrátíte zpět do reality a budete se cítit lépe, položte si otázky: Co mi to má říct? Co mi na tom vadí? A zpracujte je (třeba metodou tenisáku).

Když už to máte zpracováno, pak proveďte kontrolu otočením. Můžete za tu zkušenost poděkovat? Pokud ne, tak se zeptejte, proč to nejde. A zpracujte to.

Poděkujte za zkušenost. Poděkujte tak, že to opravdu procítíte.


Jak se tomu bránit do budoucna?

Všechna naše setkání se nedějí jen tak. Každé setkání má svůj účel. A i to, že potkáme energetického upíra, není nic špatného, pokud to za špatné nepovažujeme. Jde o to, jaké máme naše vnitřní nastavení. Až se příště s takovým člověkem setkáte, usmívejte se na něj. Tím mu dáte jasně najevo, že vy mu ze své zásoby energie nedáte ani kousek. Když už se pro to pevně rozhodnete, tak se nemusíte bát. Pozitivní myšlení totiž každého upíra spolehlivě odradí a vy budete mít klid.

Kam dále:

Přihlásit k odběru