Nemoc

Přijdete k lékaři a první otázka zní: Co vás trápí? Jaký máte problém?

A co se stane? Náš mozek začne hned hledat, jaké různé potíže má, co ho trápí, kde co píchá. Vybereme si jednu nebo dvě věci, které považujeme za důležité.

Například nás bolí záda. Takže popíšeme, že ráno nemůžeme vstát, že tam přesně v tom místě píchá. Lékař se snaží přesně určit, do jaké oblasti tato nemoc patří a jaké postupy má na to použít. Ty postupy jsou většinou jen odstraňování důsledků. Tedy příčina nebyla nalezena. Proto se většinou stane to, že se bolesti vracejí.

K tomuto tématu pak přistupuje celostní medicína, která bere jak tělesnou, tak i psychosomatickou stránku jako jeden nedělitelný celek. V celostní medicíně se chápe, že bolest zad je důsledkem něčeho. Pro příklad třeba toho, že jsem si toho naložil víc, než unesu. Celostní medicína se pak zabývá chováním, postoji a životním stylem a snaží se najít a navrhnout změnu v těchto oblastech.

    Životní styl je vlastně odrazem toho, co máme v hlavě. Chceme-li za každou cenu vydělat hodně peněž a pracujeme-li 14 hodin denně, tak se to dříve nebo později odrazí na nějakém problému – můžeme ho chápat jako semafor! Příklad semaforu:
  • Zelená – užívám si života, žiji ideálně šťastný život
  • Oranžová – máme nějaký problém, něco není v souladu. Většinou to přehlížíme (přece záda bolí každého druhého, chřipku taky každý alespoň jednou měl) – bereme to jako banalitu a nenasloucháme vlastnímu tělu. Ale už zde je velmi dobré se zastavit a podívat se, zda je vše v pořádku (pokud problém nevidím já, mohu někoho zkušeného požádat o jeho nalezení ... a následné vyřešení)
  • Červená – to je většinou velké znamení, že něco ve vašem životě není v pořádku. Je to poslední varování, abyste se zamysleli, zda je vše v pořádku. I když se někdy zdá, že problém je veliký, klasická medicína vám může významně pomoci, a vy sami můžete pomocí vhodné metody rychleji vyřešit problém
  • Černá – není to preferovaná barva

Upozornění: I když Mi5M umí pomáhat a řešit různé problémy, neznamená to, že byste neměli vaše problémy konzultovat s lékařem. Ten jediný je způsobilý nastavit léčbu, kterou vy můžete významně podpořit.

Kam dále:

Přihlásit k odběru