Když miminko nepřichází

Čekám na výsledek, jsem připravená, že bude zase negativní. Takových těhotenských testů už bylo mraky. „Možná bych s tím měla přestat. Další test si prostě nekoupím,“ říkám si v duchu. Pak zacinká mobil, limit vypršel. Jedna čárka, tak to zase nevyšlo, zamáčknu slzu ...


Tolik toužíme po miminku. Když dosstanu měsíčky, je to to nejhorší pro mě


S manželem se snažíme o miminko hezkých pár let, ani nevím kdy přesně jsme začali. Myslela jsem si, že prostě vysadím antikoncepci a za několik týdnů budu zvracet nad záchodovou mísou. Zvracení se ale nekonalo, i když párkrát jsem si vsugerovala, že mi je špatně a taky spoustu jiných těhotenských příznaků.

Po roce marné snahy o miminko jsme oba absolvovali kolečko klasických vyšetření. K doktorovi jsem dorazila s odhodláním. Najdou příčinu, proč miminko nepřichází, začneme se léčit a už budeme zase blíž našemu cíli, držet ten krásný uzlíček v náručí.

Výsledky přišly za několik týdnů. „Snad to nebude nic vážného,“ problesklo mi hlavou. Když pak doktor optimisticky prohlásil, že jsme až na drobné detaily zdraví, chtělo se mi brečet. Ne radostí, ale kvůli tomu, že se zase vrátíme k nekonečnému doufání a testování. Všechna ta vyšetření proběhla vlastně zbytečně a my byli opět na začátku.

Vypila jsem hektolitry bylinkových čajů, utratila slušnou sumu v lékárně za různé vitamíny, vyslechla spousty osvědčených rad, jak otěhotnět a přesto stále pláču, když kolem mě projede kočárek. Na větu: „Nesmíš na to myslet,“ jsem už vyloženě alergická. Nechci se vzdát, ale mám pocit, že jsme s manželem zkusili snad úplně všechno.

Neplodnost ať už z fyzických či psychických příčin trápí v poslední době mnoho párů.

Žena, která nám popsala svůj příběh píše, že už zkusila vše. Zaměřovala se však pouze na fyzično.

Někdy skutečně pomůže urovnat si své myšlenky.


Jak ale přemoct, všechny ty negativní informace, které se ji za poslední dobu usadili v hlavě?


S kurzy rodiny Mi5M to půjde snadno.


Naučte se i vy utvořit si život podle vlastních představ, třeba na kurzu Sebevědomá žena.

Kam dále:

Přihlásit k odběru