Chci dům a lepší auto, obavy jsou však silnější

Každý touží po tom mít se dobře, i když co člověk to jiná představa, co vlastně mít se dobře znamená. Většinově si však přejeme majetek. Není se čemu divit bez peněz to v dnešní době prostě nejde a nešlo to bez nich téměř od dob, kdy jsme se naučili chodit po dvou. Ne každý ale ten vysněný dům, hezké auto a na kontě částku končící minimálně šesti nulami má. Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč to tak je?


Chci krásný veliký dům, chci luxusní auto, chci bazén, chci milión


Proč někdo se má lépe a jiný hůř? Myslíte, že je to tím, jak kdo je šikovný? I to je možné, ale jistě sami víte, že být šikovný nebo inteligentní ještě neznamená být bohatý. Někdy na těch našich přáních třeba jen lpíme. Někdy nás omezují vlastní obavy (na to nemám, to s přece nezasloužím, budou mi závidět). Ať už jsou vědomé nebo pracují v našem podvědomí, dokážou nadělat pořádnou paseku. Pak se divíme, že i když tvrdě dřeme, pořád ne a ne dosáhnout toho vysněného cíle.

Po domě se zahradou touží i paní Kateřina a to už několik let. Takhle nám popsala svou trnitou cestu za stále nedosažitelným bydlením.

„Život ve městě jsem mívala ráda, všude blízko, pohodlné dojíždění, zábava na každém rohu. Pronájem mi taky nevadil. Proč bych se někde měla vázat na stálo? Přítel to viděl podobně. Jenže pak jsme si pořídili dítě a mně najednou začalo vadit to, co jsem na městském životě dřív oceňovala. Pro děti už to takový ráj není hrát si na sídlišti, mezi střepy a injekčními stříkačkami ... Sama jsem vyrostla na vsi a teď o tu volnost připravuji syna. Problém je, že jsme za ty roky nenarazili na žádný příhodný dům, který by nám vyhovoval a na to, abychom postavili nový nemáme dost peněz. Tak se zatím stěhujeme z podnájmu do podnájmu. Někdy si říkám, jak by to bylo asi krásné, mít vlastní domek a pak se hned vyděsím, že to finančně neutáhneme, nebo co kdyby ten dům shořel? Po takových představách jsem zase na chvíli ráda, za ten náš malý podnájem.“


Taky toužíte po něčem, co stále nepřichází?


Myslíte, že už jste udělali naprosto všechno a veškerá snaha byla marná?


Nevěste hlavu, stačí se naučit správně používat své myšlenky, nepropadat obavám a naladit se tím správným směrem, aby byl váš cíl nadosah.


Na kurzech Mi5M vám pomůžeme odstranit všechny vaše bloky a odhalíme společně podvědomé myšlenky, které vám brání posunout se dál.

Kam dále:

Přihlásit k odběru