Bolest hlavy, menstruační bolesti

Každý lékař vám řekne, že naše fyzické zdraví úzce souvisí s naší psychickou pohodou. Aneb jak se praví, ve zdravém těle zdravý duch. Bohužel, ve dnešní době, kdy je každý ve stresu kvůli mnoha věcem; typu práce, škola, vztahy, apod.; to k sobě moc nejde. Proto se mezi námi objevuje mnoho chorob, alergií, astmatu nebo tolik známý výskyt migrén, na které trpí hlavně ženy. Často ve spojitosti s menstruací, premenstruačním syndromem - důsledkem je většinou naprostá neakceptace přirozeného průběhu ženství.


Bolí mě hlava, mám migrénu. Děsím se, kdy to zase přijde. Mám bolesti když čekám měsíčky - menstruaci


Každá žena by měla vědět, že menstruace je přirozenou součástí života. Právě díky ní můžeme počít dítě a založit rodinu. Mnoho žen však trpí na premenstruační syndrom a poté na menstruační bolesti, které nás mohou často vyřadit z normálního dne. Kromě bolesti břicha a zad v křížové oblasti to jsou právě migrény, které nás trápí. Díky tomu začneme cítit ke svým dnům odpor a prostě je neakceptujeme - odmítáme svoji přirozenost.


Menstruace je také stále považována za jisté tabu, o kterém se nemluví. A každému je jedno, že je to věc, která provází každou ženu po většinu jejího života. Nikdo neřekne, že má menstruaci. A když už, tak maximálně ve spojitostí se slovem TO. Máme TO. Dostali jsme TO. Je nám špatně kvůli TOMU. Už jen tento postoj ukazuje, jak ji nemáme rádi a máme tak vytvořený blok. Že je to naprosto zbytečný blok je asi zbytečné dodávat.


Co vlastně bolest znamená? Fyzickou bolest můžeme chápat jako jakýsi semafor, který nám říká, že něco s námi – s naším životem, není v pořádku. Bolest může přejít z náhodných výskytů kolikrát do chronického stádia. A to často může být předzvěstí větších problémů. Přitom základem jakékoliv fyzické bolesti je nějaká potíž na úrovni naší psychiky.


Jednou z cest, kterou se můžeme proti bolestem vydat, je aplikace pozitivního myšlení, zdravé sebevědomí a přijetí naší ženskosti. Zvolte si kurz Sebevědomá žena, který s námi probere problematiku našich problémů, ale také nám prakticky ukáže, jak tyto problémy řešit. Důsledkem toho se nám zvedne zdravé sebevědomí, vnímání a my budeme šťastnější.

Kam dále:

Přihlásit k odběru